logo

VO TJ Lanškroun

Výborná sezóna lanškrounského mládežnického volejbalu

pondělí 15. května 2023 10:00
Michal Derych, Šárka Chládková, Marťa Dolečková

Výborná sezóna lanškrounského mládežnického volejbalu

V letošní sezóně jst  úspěšně navázali na práci s mládeží ve volejbalovém klubu. V rámci oddílu se věnujeme zhruba 150 dětem, i těm nejmladším od předškolního věku. Ti letos hráli přehazovanou a žlutý minivolejbal. Jejich trenéry jsou T. Musilová a S. Musil ml. Nejmladší chlapecké složce se věnuje A. Rybová   a J. Mareš.

V barevném minivolejbalu dále navazuje  kategorie týmu mladších žaček vedeného L. Sciple s asistentkami. V rámci tréninku se už tyto hráčky věnují rozvoji herních činností jednotlivce a všeobecné průpravě. Družstvo se také účastní turnajů v přehazované, minivolejbalu a zkouší první zápasy v šestkovém volejbalu.

Starší žákyně se svými trenéry M. Pluhařovou a S. Musilem st. se už v přípravě věnují částečně specializaci volejbalových postů se zapojením do šestkového volejbalu. Hráčky mají odehranou celorepublikovou soutěž Český pohár mládeže a Krajský přebor Olomouckého a Pardubického kraje. Zde se podařilo umístit na postupové příčce  na kvalifikaci na Mistrovství české republiky st. žákyň. Společné družstvo složené z mladších a starších žákyň se dostalo mezi 16 nejlepších do Krnova, kde zahrálo výborné zápasy a v konečném součtu skončilo na 7. místě!

Družstvo kadetek vedené Š. Chládkovou a J. Hájkem také hrálo Český pohár mládeže, kde v konkurenci 24 týmů z celé republiky nenašlo přemožitele a holky skončily na krásném 1. místě! Jejich hlavní soutěží byla ale 1. liga kadetek a sen postoupit do nejvyšší soutěže v ČR – Extraligy U18. Zdárným procházením celé soutěže a závěrečnou baráží si tým postup do Extraligy U18 vybojoval!

Společná tréninková skupina juniorek U20 (roč. 2004 a mladší) a U22 (roč. 2002 a mladší) pod vededním M. Derycha a M. Dolečkové odehrála sezónu v nejvyšších soutěžích ČR – Extralize U20 a U22. V mladší kategorii U20 hráčky bojovaly o zachování nejvyšší soutěže, což se v závěru sezóny podařilo, obsadili jsme krásné 10. místo!

V nejstarší kategorii mládežnického volejbalu U22 jsme statečně vzdorovali těm nejlepším. Umístění na 5. místě po společné části je velikým úspěchem, neboť nad námi jsou pouze 4 Sportovní střediska mládeže, která mají naprosto odlišné tréninkové podmínky.

Těmito výsledky se nám podařil malý husarský kousek v dosažení extraligového hattricku! Naše děvčata tak mají možnost v příští sezóně hrát hned tři extraligy – U18, U20 a U22, což je úspěch, který nezažívají ani některé velké kluby!!!

Na uvedené výsledky navazuje pozvánka hráček do národních výběrů, kam se po zásluze dostala Viola Chládková v kategorii U18, a následně přestup z mládežnického volejbalu do Extraligy žen, kam putovala Adéla Martincová (U22).

Na uvedené úspěchy je patřičně hrdý předseda oddílu Libor Tomiška.

Za celou sezónu bychom chtěli hlavně poděkovat hráčkám a hráčům za jejich obětavý a poctivý přístup k tréninkům a následně i ke hře, také městu Lanškroun za významnou finanční podporu volejbalové mládeže, dále NSA za podporu formou projektu Můj klub, firmě AgroBrokeš s.r.o. a finanční podporu Pardubického kraje formou programu B1, bez kterých bychom volejbal na takovéto úrovni nemohli dělat! A velké díky patří také našim neúnavným fanouškům, kteří nás vždy povzbudili a hnali nás k vítězstvím.

Další aktivita

Nábor nových volejbalistek
pá 24. kvě 2024 12:03 - VK Lanškroun

Volejbalový oddíl Lanškroun pořádá nábor holčiček ve věku 6-8 let.
Snažíme se v dětech vypěstovat radost z pohybu. Nechybí všeobe...

Úspěšný víkend mladších žákyň
po 27. lis 2023 11:07 - Dana Hájková

I mladší žákyně mají za sebou volejbalový víkend . V sobotu se ve Svitavác...

Nová tisková mluvčí oddílu
po 15. kvě 2023 11:08 - Marťa Dolečková

Zdravím všechny trenérky, trenéry a příznivce našeho volejbalového oddílu. Na schůzi výboru oddílu došlo k přerozdělení funkcí a komunikací s médii jsem byla pověřena odteď já namísto Libora Tomišky. Chtěla jsem vás proto poprosit o spolupráci....

Volejbalová besídka 2022
po 19. pro 2022 19:00 - Standa Musil

Tak jsme se ve středu 14.12.2022 všichni sešli na volejbalové besídce. A bylo nás požehnaně… Děti, rodiče, trenéři - prostě všichni, co máme rádi volejbal a snažíme se jej v Lanškrouně rozvíjet a udržet jeho dlouholetou tradici. Když kouknete n...

Pozvánka na VÁNOČNÍ BESÍDKU
ne 11. pro 2022 7:02 - Standa Musil

Ahoj volejbalisti. Pojďme spolu prožít vánoční atmosféru, popovídat si, dát si punč a prostě si jen tak užít předvánoční čas.
Všichni jste srdečně zváni.
...

Na hale v novém
čt 13. říj 2022 4:49 - Marťa Dolečková

Chtěla bych touto cestou poděkovat vedení SOŠ a SOU Lanškroun a všem, kteří přestěhovali volejbalové věci z malého kumbálu na hale do velkého. Nechci na nikoho zapomenout, takže nebudu jmenovat, ale mákli jste si a my všichni ostatní moooc děku...